| VR 08 MEI • 20:00 UUR | Film |
| Parthenope | |
| Aanvang | 20:00 uur |
| Locatie | Theater de Stoomfabriek |
| Pauze | NEE |
| Eindtijd | 22:15 uur |
|
In Parthenope wordt Napels tot leven gewekt als een zinderend decor voor een vrouw die schoonheid belichaamt — en er tegelijk door gevangen wordt. Zij is vernoemd werd naar de legendarische sirene die in de golf van Napels leefde. Parthenope, geboren op een zomerse dag waarin licht en zee samenvloeien, groeit op tot een jonge vrouw die overal waar ze komt bewondering oproept. Maar haar verhaal gaat veel dieper dan het spiegelgladde oppervlak dat anderen in haar zien. Parthenope is Paolo Sorrentino’s (o.a. La Grande Belezza) betoverende ode aan de stad Napels. Sorrentino weet haar schoonheid in schilderachtige beelden te vangen. De film is een feest voor de zintuigen, met Celeste Dalla Porta in de titelrol en Gary Oldman in een onvergetelijke bijrol. |
|
| €7,00 | Bestel kaarten |
Vanaf haar studententijd tot haar volwassen leven trekt Parthenope door Napels als een stille kracht, omringd door mensen die in haar een muze, een droom of een verlangen herkennen. Ze ontmoet dichters, geliefden, opportunisten en zoekenden — allen gefascineerd door haar uitstraling, maar nauwelijks in staat om haar ware zelf te doorgronden. Want achter haar serene blik schuilt een hunkering naar iets wat haar schoonheid haar niet kan geven: de vrijheid om gewoon mens te zijn, met kwetsbaarheid, twijfel en verlangen.
Sorrentino verweeft haar levenspad met de stad zelf: de zonovergoten baaien, de decadente feesten, het rauwe straatleven en de melancholie die in elke steeg hangt. Napels wordt een spiegel van Parthenope’s innerlijke wereld — schitterend, chaotisch, mysterieus. Terwijl ze liefde vindt en verliest, ontdekt ze dat echte vervulling niet ontstaat door bewondering, maar door verbinding: met haar eigen imperfecties, met de mensen die durven zien wie ze werkelijk is, en met de stad die haar zowel draagt als uitdaagt.
Parthenope is een hypnotiserende ode aan vrouwelijkheid, vrijheid en de bittersweet schoonheid van het leven. Een film die je meevoert, raakt en nog lang na de laatste scène blijft nazinderen.
Italië, 2024, 136 minuten.
Regie: Paolo Sorrentino
Met o.a. Celeste Dalla Porta, Gary Oldman, Stefania Sandrelli.